iMovie Nedir Nasıl Kullanılır? MacBook ve Iphone’da Video Montajı

iMovie nedir? iMovie nasıl kullanılır? MacBook ve iPhone cihazlardan video montaj yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Bu videoda size iMovie uygulamasında nasıl video editlediğimi anlattım. Macbook’ta yaptığım video edit aşamalarını sizlerle paylaştım, tamamen ücretsiz bir uygulama olan iMovie’yi kullanarak siz de kolayca video editleyebilirsiniz.

iMovie nedir?

iMovie Apple tarafından geliştirilen ve Macbook, iPad, iPhone gibi Apple cihazlarda kolaylıkla video düzenleyebilmenize olanak sağlayan bir kurgu / montaj uygulamasıdır.

iMovie sayesinde dakikalar içerisinde hızlı ve kolay bir şekilde bir doğum günü videosu, bir Youtube videosu hatta keyifli bir kısa film kurgulayabilirsiniz!

iMovie içerisinde barındırdığı özellikler sayesinde videoları kesebilir, müzik ekleyebilir, farklı renk ayarları yaparak profesyonel videolar montajlayabilirsiniz.

iMovie’yi nasıl indirebilirim?

iMovie iPhone’un piyasaya sürdüğü 5S modellerden sonra tüm güncel iPhone & iPad cihazlarda kurulu olarak gelen bir uygulamadır. Eğer telefonunuz, tabletiniz ya da MacBook cihazınızda iMovie uygulaması bulunmuyorsa kolay bir şekilde App Store üzerinden iMovie uygulamasını indirmek mümkün.