Yeni bir başlangıç: Hello World!

Selamlar ben Yağız!

Tanımayanlar için Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Kendimi yazılım alanında geliştirmek adına iOS programlama ile aktif bir şekilde ilgileniyorum. Aynı zamanda Bir İşe Giriştik ve Hangi Üniversite Hangi Bölüm girişimlerinin kurucu ortaklarından biriyim. Yarışmaya Kırklareli’nden katılıyorum. 🖖🏻

 

“Yeni bir başlangıç” başlığı altında ilk yazımı yayınlamayı daha uygun gördüğümü söylemekten çekinmeyeceğim. Nedenini sorarsanız, 4 yıl boyunca sosyal medya hesapları aracılığı ile “Bak Ne Anlatıcam” gibi isimlerle farklı dönemlerde toplamda 150.000’e yakın kitleye istemeden de olsa seslenmiş bulundum. 😬

Her seferinde tekrardan başlama isteğini kendi içimde yenemediğim ve biraz da sosyal medyanın ütopik havasından bunaldığım için kısa bir süre önce biraz ara vermeye karar vermiştim.

Vermiştim diyorum çünkü bu yazının bir milat yazısı olmasını ön görüyorum.

Öğrendiklerimi öğretmekten ve başkalarına başlangıç seviyesinde olsa bile bildiklerimi paylaşmaktan her zaman keyif aldım. Bunu da mevcut InstagramYoutube hesaplarımdan yaparken, bazı şeylerin kalıcı olmadığını da farketmiş oldum.

Kendimi yazılım alanında geliştirme sürecim çok uzun olmamakla beraber, 2 sene önce hayata geçirmek istediğim bir fikirle başladı. 2 sene içinde 0’dan başlayan birinin yaşayabileceği zorlukları yaşamaya, zor da olsa her gün bu zorlukların üstesinden gelmeye çalıştım.

Bu blog aracılığıyla yaşadığım serüvenden edindiğim tecrübeleri aktarmanın hem yeni başlayanlar hem de kendini belirli bir seviyeye getirmiş diğer herkese yararlı olacağını düşünüyorum.

Sadece yazılım alanında sınırlı kalmayıp, gün içinde farklı ilgi alanlarım dahilinde okuduğum makaleler ve izlediğim videolarla da sizi beslemeye çalışacağım.

Şimdilik benden bu kadar hem güzel bir geri dönüş, hem de heyecanlı bir başlangıcın ilk adımı olması dileğiyle! Kendinize iyi bakın, mail listesine kayıt olup yazılarımdan haberdar olmayı unutmayın efendim! 🤘🏻

İletişim

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/berkeyagizsevim/

Twitter: https://twitter.com/berkeyagizsevim?lang=tr

Facebook: https://www.facebook.com/yagiiiz

Instagram: https://www.instagram.com/berkeyagizsevim/

 

 

1 Comment

  • Mustafa Zahid EFE
    Posted Kasım 25, 2018 9:06 pm 0Likes

    Aramıza hoş geldin qarshim. Seni buralarda görmek ne güzel.

Leave a Comment